Kosze i pudełka na zabawki
Kosze i pudełka na zabawki
Kosz na zabawki to doskonały sposób, aby stawić czoła bałaganowi w pokoju Twojego malucha. Wiemy, że przechowywanie zabawek to nie lada wyzwanie dla dzieci i rodziców, a gdy jest ich naprawdę wiele to trudno zachować porządek. Stąd popularność takich rozwiązań, jak pojemny kosz lub pojemnik na zabawki, które po skończonej zabawie potrafią być nieocenione.
Łatwiej też w ten sposób zachęcić do wspólnego sprzątania nawet młodsze dzieci. Maluchy mogą chętniej odkładać zabawki do pojemników i pudełek, zamiast równo ustawiać na półce lub regale. To może być dobry sposób na naukę samodzielności w kontekście utrzymania porządku w pokoju, a taka umiejętność może również przydać się później w przedszkolu.
Pojemnik na zabawki – sposób na porządek!
Zabawki leżące na podłodze lub takie, które nie mieszczą się na półkach, to prawdziwy kłopot. Nie dość, że nie jest to przyjemny widok dla oka rodzica, to jeszcze generuje wiele niebezpieczeństw. Przypadkowe nadepnięcie na rozrzucone przedmioty (szczególnie klocki!) potrafi być bolesne. Żeby uniknąć takich zagrożeń, warto znaleźć kosz na zabawki lub nawet kilka.
Sposobów na przechowywanie jest wiele, a pojemniki na zabawki mogą znajdować się w różnych miejscach, w zależności od konkretnych potrzeb. Pudełko na zabawki może być umieszczone na podłodze, na półce, a także pod łóżkiem. Warto dobrać taki wzór, który spodoba się dziecku – to może sprawić, że jego zaangażowanie w zbieranie porozrzucanych przedmiotów trochę się zwiększy. Często na pudełkach pojawiają się na przykład wizerunki zwierząt lub postaci z ulubionej bajki, jak Spider-Man czy Kraina Lodu. Kosze na zabawki, w zależności od rozmiaru, mogą pomieścić klocki, pojazdy, ludziki, a nawet pokaźną kolekcję maskotek. Czasami też produkuje się kosze na zabawki wyposażone w koła. W ten sposób, dziecko może ciągnąć albo pchać pojemnik i zbierać do niego zabawki porozrzucane po całym mieszkaniu.
A może organizer na zabawki?
Tym mianem określa się najczęściej komplet pojemników na zabawki, wiszących np. na ścianie. Taka forma przechowywania zabawek nie tylko pozwala ukryć ich dużą liczbę, ale też ułatwia odpowiednią segregację – wszak w każdej przegródce mogą znajdować się zupełnie inne rzeczy. Przy wsparciu rodzica, dziecko może samodzielnie zaprowadzić porządki i nie mieszać różnych rodzajów zabawek, dzięki czemu łatwiej będzie znajdować to, czego w danej chwili potrzebuje.