Kiedy maluszek staje się marudny, często płacze i ochoczo wkłada wszystko do buzi, może to być znak, że nadszedł dla niego czas ząbkowania, a dla rodzica – sięgnięcia po gryzaki dla niemowląt. Przygotowaliśmy ranking najlepszych gryzaków na ząbkowanie, który może pomóc Ci w wyborze najlepszego produktu. Oto dziesięć najlepszych gryzaków dla niemowląt!
Czym charakteryzują się najlepsze gryzaki dla niemowląt?
Najlepsze gryzaki na ząbkowanie mają określone właściwości, które warto poznać. Na sklepowych półkach znajdziemy bowiem dziesiątki przeróżnych produktów, które będą kusić nas atrakcyjnym wyglądem, ceną i kolorystyką. Nie każdy z nich będzie jednak odpowiednim wyborem dla naszego dziecka. Jak ustrzec się przed nietrafionym zakupem? Co powinno zwrócić naszą uwagę?
Kluczowe jest bezpieczeństwo
Kupując gryzak, powinniśmy sprawdzić z jakiego tworzywa został wykonany. Materiał powinien być wolny od szkodliwych substancji chemicznych, takich jak związki BPA czy ftalany, miękki i pozbawiony ostrych elementów. Warto też zwrócić uwagę, czy produkt posiada specjalne atesty lub certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo jego stosowania przez małe dzieci.
Rozmiar i waga też mają znaczenie
Najlepsze gryzaki dla dzieci są lekkie i poręczne, by z łatwością chwytały je malutkie rączki. Dobrze jeśli będą także łatwe w czyszczeniu i pozbawione drobnych elementów, które mogłyby przez przypadek odpaść i trafić do buzi dziecka.
Gryzak musi podobać się dziecku
Kupując gryzak dla malucha, warto też zwrócić uwagę na kwestie wizualne. Produkt oprócz tego, że ma przynosić ulgę podczas bolesnego ząbkowania, powinien przede wszystkim podobać się dziecku. Tylko wtedy maluch będzie chętnie się nim bawić, chwytać i wkładać do buzi.
Projektanci tego typu produktów wychodzą z siebie, aby dogodzić maluszkom. W rankingu zgromadziliśmy gryzaki:
- przypominające kształtem pierś mamy ze specjalnymi wypustkami umożliwiającymi dziecku jego ssanie, a także wygodne chwytanie,
- w kształcie żyrafki o zróżnicowanej fakturze, którą maluszek pokocha nie tylko za atrakcyjny wygląd, ale także zróżnicowaną fakturę, dzięki której łatwiej ukoić dolegliwości związane z ząbkowaniem,
- w kształcie słonika ze specjalnymi wypustkami, których celem jest delikatne masowanie obolałych lub swędzących dziąseł,
- w kształcie kul i innych figur geometrycznych, są wśród nich nawet takie, które można ze sobą łączyć i budować z nich różne konstrukcje,
- w wiele innych.
Dodatkowo niektóre produkty pełnią jednocześnie funkcje grzechotki lub szczoteczki do mycia pierwszych ząbków. Zdarza się również, że do gryzaków dołączane są pokrowce, ułatwiające utrzymanie zabawki w czystości.
Tylko sprawdzeni producenci
Przedmioty, które trafiają w rączki naszego malucha, powinny pochodzić z zaufanych źródeł, od sprzedawców, którzy mają grono stałych klientów i cieszą się ich zaufaniem. Oczywiście istnieje możliwość zakupu gryzaków w mocno zaniżonych cenach na popularnych zagranicznych serwisach. W tym przypadku jednak nie możemy mieć pewności, że gryzak posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i tym samym, czy będzie bezpieczny dla dziecka.
Gryzaki dla niemowląt – ranking TOP 10
Znamy już wszystkie cechy, którymi wyróżniają się najlepsze gryzaki dla dzieci. Ranking topowych produktów, który dla Ciebie przygotowaliśmy obejmuje zróżnicowane propozycje marek takich jak Mombella, So Pure, BabyOno, Chicco, Smiki, Canpol Babies, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Gryzaki dla dzieci – ranking – podsumowanie
Wiele różnych rodzajów gryzaków sprawia, że wybór tego jednego wcale nie jest łatwy. Dlaczego więc nie wypróbować różnych produktów? To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dziecko szybko nudzi się nowymi zabawkami. Dając mu kilka propozycji do wyboru, zwiększamy prawdopodobieństwo, że będzie nimi swobodnie rotować i wybierze swój ulubiony.
Jednocześnie pamiętajmy, że nawet najlepsze gryzaki dla niemowląt mogą zawieść, zwłaszcza gdy ząbkowanie przebiega szczególnie intensywnie. Na szczęście nie jest to jedyny sposób na ukojenie nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących temu trudnemu okresowi. Po więcej rad zapraszamy do artykułu: Co warto wiedzieć o ząbkowaniu.
Oprac. Eliza Jakóbczyk