Zabawki do nauki raczkowania. Ranking TOP 5 produktów
Czy wybór zabawki do raczkowania jest prosty? Tak, pod warunkiem że weźmiemy pod uwagę przynajmniej kilka opcji. Z myślą o maluszkach, które właśnie wkraczają w zupełnie nowy etap swojego życia, stworzyliśmy ranking zabawek do raczkowania cieszących się największą sympatią dorosłych i dzieci.
Zabawki zachęcające do raczkowania, czyli jakie?
- Takie, które łatwo wprawić w ruch! Zabawki do raczkowania wyróżnia od innych właśnie to, że się ruszają, zapraszając smyka do wspólnej zabawy. Zaskakują i fascynują, by maluszek z radością odkrywał możliwości związane z przemieszczaniem się.
- Przyjazne – ich kształty, barwy, wydawane dźwięki mają wywoływać radość i zaciekawienie.
- Bezpieczne – zaprojektowane i wykonane z najwyższą starannością i z odpowiednich materiałów przeznaczonych dla najmłodszych.
Zabawki do raczkowania – ranking
BabyFehn, Zabawni przyjaciele, lew maskotka, wałek edukacyjny do raczkowania
- Uśmiechnięty, mięciutki i kolorowy lew służy pomocą w nauce pełzania, raczkowania i wstawania.
- Uwielbia być łapany za grzywę, ogon i grzbiet, ale… lubi się też turlać. Schwytanie go to nieraz naprawdę spore wyzwanie! Za to kiedy się uda, można poczuć prawdziwy smak zwycięstwa.
- Do wspólnej zabawy zachęcają nie tylko puchata grzywa i lwi ogon, ale też ukryta w środku grzechotka. Prócz jej delikatnych odgłosów zabawka nie wydaje żadnych innych dźwięków.
- Lew-wałek został zaprojektowany i wykonany z najwyższą starannością. Jego wnętrze wypełnia nadmuchiwany wałeczek, pokryty mieszanką przyjemnych w dotyku materiałów: sztruksu, pluszu i weluru.
Raczkujący miś Tuptuś
- Ten miś naprawdę potrafi raczkować! Prócz tego umie śpiewać, zna nazwy kolorów i kształtów.
- Wystarczy nacisnąć serduszko na jego pieluszce, by usłyszeć zaproszenie do zabawy, któremu bardzo trudno się oprzeć.
- Wspólna, wesoła nauka nowych rzeczy może zaczynać się też od wciśnięcia kółeczka, kwadratu lub gwiazdki. Uwaga, Tuptuś wydaje łącznie 50 różnych rodzajów dźwięków: melodii, piosenek i zwrotów skierowanych prosto do maluszka.
- Prócz kolorowych aplikacji kryjących przyciski na plecach misia jest biedronka, która świeci, kiedy tylko Tuptuś ruszy naprzód. Wszystko to sprawia, że zabawa z uroczym misiem może trwać i trwać!
- Mięciutkie, brązowe futerko jest stworzone do głaskania i tulenia. Wystarczy przyciszyć lub całkowicie wyłączyć dźwięk, by Tuptuś z ruchliwego, rozbawionego stworzonka zmienił się w uroczą przytulankę.
Muzyczny ślimak do raczkowania
- Kiedy ślimaczek rusza w drogę, bacznie rozgląda się na boki, promiennie się uśmiechając.
- Jego koła i domek-muszelka obracają się w rytm wesołej melodii, której towarzyszy cichy odgłos grzechoczących koralików. To spektakl, który zafascynował już niejednego maluszka!
- Skorupka może być oddzielną zabawką! „Domek” ślimaczka łatwo zdjąć i rozłożyć na sześć różnokolorowych obręczy.
- Obręcze-kółeczka można układać w dowolne kompozycje na osi zakończonej piłeczką, która po naciśnięciu zabawnie piszczy.
Explore&More – zabawka do raczkowania
- Zabawka może najpierw pełnić funkcję ulubionej grzechotki a następnie towarzyszki zabawy w berka na czworakach.
- Obłoczek z pszczółką może poruszać się po okręgu – na przykład wokół maluszka – albo uciekać przed dzieckiem w różnych kierunkach.
- Dzięki specjalnym czujnikom zabawka nie powinna zderzyć się z nogą stołu czy ścianą. Sama chmurka potrafi też zachwycić tańcem wokół własnej osi.
- Zabawka przeznaczona jest zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek już od piątego miesiąca życia. Odkrywanie kolejnych umiejętności pszczółki potrafi być naprawdę fascynujące!
Wesoła piłka nożna – zabawka niemowlęca
- Na pierwszą piłkę nigdy nie jest za wcześnie, zwłaszcza gdy jest kolorowa i mięciutka!
- Piłeczka Fisher Price może towarzyszyć przeróżnym zabawom, począwszy od najprostszych aż po bardziej skomplikowane, jak: turlanie piłki do rodziców, strzelanie goli do bramki, podrzucanie i łapanie.
- Piłeczka, naciśnięta w miejscu uśmiechniętej buzi, zachęca do treningów rozmaitych umiejętności. Woła na przykład:. „Chcę się turlać, pokaż mi jak!” albo: „Pokaż, jak umiesz kopać!”. Pogodne melodie przeplatają się z wesołymi piosenkami i okrzykami niczym te z boiska do piłki nożnej.
- Zabawka jest łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy zdjąć zapinaną na rzepy powłoczkę i uprać w pralce. To ważne zwłaszcza wówczas, gdy maluszek lubi bawić się swoją piłką nie tylko w domu, ale i w ogrodzie, parku czy na placu zabaw.
Zabawki zachęcające do nauki raczkowania najczęściej pojawiają się w życiu maluchów, które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia. Dlatego też są coraz popularniejszym prezentem wręczanym z okazji baby shower lub pierwszej wizyty po narodzinach maluszka. Trzymamy kciuki, by wybór zabawki do raczkowania okazał się strzałem w dziesiątkę!
Opracowała: Luiza Słuszniak