Żeby szybko przyrządzić o poranku chrupiące tosty lub smaczne panini, warto wyposażyć kuchnię w opiekacz do kanapek. Ranking urządzeń, który przygotowaliśmy, powinien pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiedni model, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Wypunktowaliśmy też najważniejsze kwestie, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu opiekacza.
Dobry opiekacz do kanapek – kiedy warto go kupić?
Opiekacz nie jest kosztowną inwestycją, a bywa bardzo pomocny w szybkim przygotowaniu pysznych śniadań dla całej rodziny. Często jest to wielofunkcyjne urządzenie, które oprócz kanapek pozwala przyrządzić gofry, panini i wiele innych pyszności. Aby było to możliwe, opiekacz powinien być wyposażony w dodatkowe, wymienne wkładki.
Stosunkowo niewielkie wymiary opiekaczy do kanapek sprawiają, że z powodzeniem mieszczą się one w większości kuchennych szafek. Dzięki swojej kompaktowości, prostocie użytkowania i licznym funkcjom dodatkowym sprawdzają się nie tylko w domowych kuchniach, ale także akademikach i aneksach kuchennych w biurach.
Jakie cechy powinien mieć dobry opiekacz do kanapek?
Czym powinien cechować się nowoczesny opiekacz? Jaki opiekacz do kanapek wybrać, by mieć pewność, że będzie on dobrze pełnił swoją funkcję? Zanim zdecydujesz się na zakup, warto zapoznać się z bazowymi parametrami tych urządzeń:
- Wyjmowane płyty – jeśli Twój opiekacz będzie miał wyjmowane płyty, łatwiej utrzymasz go w czystości. Niektóre elementy można nawet myć w zmywarce.
- Możliwość regulacji temperatury – większość modeli opiekaczy nie ma takiej funkcji. Wyposażone w nią są droższe i bardziej zaawansowane technologicznie modele.
- Zimny uchwyt – dobry opiekacz do kanapek to ten z nienagrzewającym się uchwytem. Choć w większości urządzeń jest to standard, wciąż można natrafić na modele, które takiego udogodnienia nie mają.
- Moc urządzenia – im większa moc opiekacza, tym szybciej przyrządzisz gofry lub kanapki. Najtańsze opiekacze do kanapek o niskiej mocy będą przygotowywać tosty zdecydowanie dłużej, niż droższe odpowiedniki o większej mocy.
- Lampki kontrolne – opiekacz, który będzie sygnalizować, kiedy danie jest gotowe, będzie praktyczniejszy w obsłudze. Kontrolki powiadomią Cię, gdy urządzenie osiągnie temperaturę odpowiednią do pracy lub skończy przygotowywać tosty.
- Mechanizm zwijania przewodu – dodatkowa funkcja, która ułatwia przechowywanie urządzenia w szafce.
Która z powyższych opcji sprawdzi się w Twoim przypadku? Warto dobrze się zastanowić, by nie przepłacić za urządzenie, z którego funkcji w ogóle nie będziesz korzystać.
Jaki opiekacz kupić? Zwróć uwagę na wygląd urządzenia
Nowoczesne opiekacze to urządzenia, które nie tylko pomogą nam w kuchni, ale będą też jej efektowną dekoracją. Możemy wybrać urządzenia utrzymane w wielu ciekawych kolorach, żeby dopasować je do aranżacji wnętrza i indywidualnych upodobań. Dostępne są też sprzęty stylizowane. Znajdziemy więc opiekacze odpowiednie do kuchni w stylu retro, modern czy glamour.
Opiekacz do kanapek – ranking TOP 5 najlepszych urządzeń
Wciąż zastanawiasz się, jaki opiekacz kupić? Ranking najlepszych urządzeń z tej kategorii powinien pomóc Ci w wyborze. Przedstawiamy TOP 5 najlepszych opiekaczy do kanapek, które doskonale sprawdzą się na co dzień, jak również przy okazjonalnym użytkowaniu.
Ile kosztuje dobry opiekacz do kanapek?
Podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń elektrycznych ceny opiekaczy do kanapek są bardzo zróżnicowane. Podstawowe modele urządzeń o najniższej mocy możemy kupić już za mniej niż 100 zł. Wraz ze wzrostem mocy i liczby dodatkowych funkcji ceny odpowiednio rosną.
Zobacz także nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych lub dowiedz się, jaką gofrownicę kupić, aby Twoja kuchnia stała się jeszcze bardziej funkcjonalna. A jeśli szukasz innych urządzeń, poznaj produkty i akcesoria kuchenne, które czekają na Ciebie na smyk.com!
Oprac. Eliza Jakóbczyk