Jakie kredki są najlepsze dla ucznia? Do rysowania i kolorowania

kredki

Kompletując wyprawkę szkolną, należy pamiętać o kredkach. Zróżnicowana oferta sprawia, że wybór odpowiednich przyborów to nie lada wyzwanie. W sklepach znajdziesz modele ołówkowe, woskowe (świecowe) i akwarelowe, a każdy z nich ma nieco inne właściwości. Zestawy są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy garść wskazówek. Sprawdź, jakie kredki dla ucznia kupić!

Jakie kredki dla ucznia wybrać?

Kredki różnią się twardością, ilością zastosowanego pigmentu, grubością i kształtem, dlatego bez trudu dopasujesz je do potrzeb pociechy i stosowanej techniki plastycznej. Modele ołówkowe zostały zaprojektowane z myślą o precyzji i wygodzie, dzięki czemu przydadzą się podczas rysowania i pisania. Kredki dwustronne cieszą się ogromną popularnością. Nie tylko dają więcej kolorów, lecz także zajmują mniej miejsca w plecaku.

Z kolei kredki świecowe są miękkie i wodoodporne. Ponadto cechują się intensywnymi kolorami. Co ważne, nie wymagają temperowania. Prezentowane modele idealnie nadają się do malowania na różnych powierzchniach. Kredki występują w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu zachęcają dzieci do zabaw plastycznych. Warto również wspomnieć o modelach akwarelowych, którymi można malować zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu pozwalają one stworzyć niesamowity obraz bez konieczności użycia farb.

Kredki do rysowania – na co zwrócić uwagę?

Podstawowe zestawy artystyczne składają się z 12 różnych kolorów, co spokojnie wystarczy na lekcjach plastyki. Jeśli jednak chcesz zachęcić pociechę do malowania, wybierz bardziej rozbudowany komplet. Zobaczysz, że Twoje dziecko chętnie sięgnie po kredki w nietypowych odcieniach. Dzięki nim dzieło stanie się naprawdę wyjątkowe.

Zastanawiasz się, jakie kredki do rysowania zadowolą Twoją pociechę? Ze względu na rodzaj grafitu dzielimy je na miękkie i twarde. Pierwszy model sprawdzą się w przypadku młodszych dzieci, ponieważ mogą użyć mniej siły podczas malowania. Miękkie kredki dokładnie pokrywają duże powierzchnie. Z kolei twarde wolniej się zużywają, a na dodatek rzadziej się łamią. Co prawda, wymagają użycia większej siły, ale sprawdzą się doskonale podczas cieniowania. Twarde kredki są skierowane do uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Przybory dla małych artystów

Jakie kredki do kolorowania będą najlepsze dla początkujących artystów? Modele trójkątne i sześciokątne dobrze leżą w dłoni, co ułatwia dzieciom operowanie nimi i zapobiega zmęczeniu dłoni, nawet podczas długiego rysowania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na średnicę grafitu. Zazwyczaj wynosi ona 3-5 mm. Grube kredki są polecane maluchom, ponieważ nie złamią się nawet podczas mocnego naciskania. Wygodnie się je trzyma, a ponadto pozwalają szybko malować duże powierzchnie. Z kolei cienkie kredki zapewniają precyzję, dlatego spodobają się starszym dzieciom.

Najlepsze kredki do szkoły

Na pierwszym miejscu znalazły się Kredki w oprawie drewnianej 26 kolorów – Bambino. W zestawie znajdziemy także temperówkę. Kredki charakteryzują się intensywnymi, nasyconymi kolorami, dzięki czemu doskonale kryją. Można je wykorzystać do wypełniania dużych powierzchni, rysowania czy wykonywania miękkich przejść pomiędzy odcieniami. Idealnie dopasowują się do małej dłoni.

Kolejne wybrane przez nas to Kredki ołówkowe trójkątne 24 kolory – Astra. Produkty są wygodne w użyciu, nie rozmazują się ani nie pylą. Można je też łatwo zatemperować. Wyróżniają się miękkością i intensywnymi kolorami, dzięki czemu przypadną do gustu małym artystom.

Ranking zamykają Kredki ołówkowe, trójkątne, dwukolorowe, 24 sztuki, 48 kolorów – Colorino. Cechują się soczystymi barwami, dlatego pozwolą stworzyć wyjątkowe dzieło. Przydadzą się nie tylko w szkole, lecz także podczas doskonalenia umiejętności rysowania w domu.

Wielu rodziców zastanawia się, czy dzieci zwracają uwagę na jakość kredek. Profesjonalne przybory wpływają na efekt pracy, tym samym motywując małych artystów. Pamiętaj o tym, kupując wyprawkę szkolną.

Dobre kredki to nie wszystko. Sprawdź, co jeszcze powinna zawierać wyprawka szkolna.

Oprac. Justyna Dereń

Może Cię również zainteresować: